Biomutant – koszty produkcji zwróciły się w tydzień. Znamy wyniki sprzedaży gry

Biomutant

Biomutant nie zebrał najwyższych not w recenzjach, a sama gra nie była wolna od różnego rodzaju wad. Mimo to deweloperzy ze studia Experiment 101 mogą być zadowoleni ze swojego dzieła. Okazuje się bowiem, że koszty produkcji zwróciły się twórcom w niecały tydzień, a od momentu premiery, która miała miejsce pod koniec maja, sprzedano ponad milion egzemplarzy gry. Zespół może więc świętować i poważnie myśleć nad kolejnymi tytułami osadzonymi w wykreowanym przez siebie uniwersum.

Warto zaznaczyć, że po premierze Biomutant nie został porzucony przez twórców. Deweloperzy na poważnie wzięli uwagi graczy i recenzentów. Kilka tygodni po premierze produkcja doczekała się aktualizacji, która pozwalała wyciszyć irytującego sporą część użytkowników narratora. Nieco później gra otrzymała kolejny patch, który m.in. podniósł maksymalny poziom rozwoju bohatera, a także usprawnił działanie systemu ekwipunku oraz różnorodności łupów.

Przypomnijmy, że Biomutant dostępny jest na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcję można również uruchomić na PlayStation 5 i Xbox Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności. Zachęcamy także do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl.