CS:GO – Operation Riptide zalicza świetny debiut na platformie Steam

CS:GO - Operation Riptide

CS:GO – Operation Riptide, czyli nowa operacja do Counter Strike: Global Offensive, zadebiutowała w zeszłym tygodniu na PC. Nie obyło się bez kontrowersji i narzekań niektórych graczy, którym nie przypadły do gustu nowe skórki. Nie odstraszyło to jednak pozostałych użytkowników platformy Valve, którzy chętnie sięgnęli po nowe DLC. Okazuje się bowiem, że CS:GO – Operation Riptide zaliczyło naprawdę udany debiut i znalazło się na szczycie listy najchętniej kupowanych gier na Steam w zeszłym tygodniu.

Na podium znalazły się także dwa różne wydania New World. Zainteresowanie produkcją Amazonu nie powinno nikogo dziwić, ponieważ MMORPG ma zadebiutować na komputerach osobistych już jutro. Czwartą pozycję ponownie zajęła Naraka: Bladepoint, która od dnia premiery, która miała miejsce 12 sierpnia, znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych gier na Steam. Ponadto w zeszłym tygodniu tytuł ten ustanowił nowy rekord pod względem aktywności. W szczytowym momencie w produkcję studia 24 Entertainment grało jednocześnie ponad 160 tysięcy użytkowników platformy Valve.

Na liście najchętniej kupowanych gier na Steam w zeszłym tygodniu nie zabrakło też polskich akcentów. W pierwszej dziesiątce znalazły się bowiem aż dwie gry z naszego kraju. Na siódmej pozycji uplasował się Timberborn – city-builder z bobrami w roli głównej, o którym więcej dowiecie się pod tym adresem. Natomiast dziesiąte miejsce zajął symulator stacji benzynowej, czyli Gas Station Simulator od Drago Entertainment.

Źródło: SteamDB.info