Dlaczego Forza Horizon 5 zabierze nas do Meksyku? Twórcy tłumaczą swoją decyzję

Forza Horizon 5

W niedzielę doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry Forza Horizon 5. Playground Games zaprezentowało nam nie tylko zwiastun swojej produkcji, ale także obszerny gameplay. Potwierdziły się również plotki dotyczące miejsca akcji. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami nadchodząca odsłona popularnej serii zabierze nas do Meksyku. Mike Brown, dyrektor kreatywny gry, postanowił wyjaśnić, dlaczego twórcy zdecydowali się osadzić swoją nową produkcję właśnie w tym państwie.

Meksyk to kraj, który mieści prawie cały świat w jednym miejscu. Mamy tutaj ośnieżone góry, epickie kaniony, piękne historyczne miasta, oszałamiające wybrzeża, dżungle, wzgórza, pola uprawne, wiele różnych rodzajów pustyni. Po prostu wszystko. Dodajmy do tego znaną i kochaną na całym świecie kulturę, sztukę czy muzykę. Nie było bardziej ekscytującego miejsca na festiwal Horizon niż Meksyk – tłumaczy Brown.

Deweloper zdradził także, że studio za każdym razem podejmuje decyzje o miejscu akcji na samym początku produkcji. Wybór ten wpływa później na listę dostępnych samochodów czy wyścigów. Brown podkreśla, że w przypadku Forza Horizon 5 zespół chciał stworzyć największy festiwal w historii serii. Chcąc to osiągnąć, niezbędna była duża różnorodność, którą oferuje Meksyk.

Na koniec przypomnijmy, że Forza Horizon 5 zmierza na PC oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera 9 listopada bieżącego roku. Do sieci trafiły już minimalne wymagania sprzętowe, które znajdziecie pod tym adresem. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na stronie Sferis.pl.