Elsa GeForce RTX 3060 SAC/L – karta graficzna dla minimalistów

GeForce RTX 3060 SAC/L

Elsa, japoński producent podzespołów komputerowych, zapowiedziała zupełnie nową kartę graficzną. GeForce RTX 3060 SAC/L to świetny produkt dla wszystkich minimalistów.

W dzisiejszych czasach, karta graficzna ma już nie tylko imponować nam rewelacyjnymi osiągami. Równie ważne są też wrażenia wizualne – standardem są już światła LED RGB, dynamiczne wzory i jaskrawe kolory. Problem w tym, że nie każdy lubi taką gamingową estetykę.

GeForce RTX 3060 SAC/L to produkt dla wszystkich, którzy preferują bardziej stonowane wzornictwo i cenią sobie minimalizm. Elsa postawiła przy jej tworzeniu na zwykły matowy czarny lakier i właściwie… nic więcej! Żadnych świateł, wzorków czy nawet krzykliwego logo. To po prostu karta graficzna, która działa a nie wygląda.

Jeśli chodzi o samą specyfikację, to nie otrzymamy tutaj niczego nowego. Elsa RTX 3060 SAC/L ma bazową częstotliwość na poziomie 1320 MHz z opcją podkręcenia aż do 1777 MHz. W środku znajdziemy też 12GB pamięci GDDR6 o przepustowości 360 GB/s.

Dosyć ciekawie wygląda jednak opcja podłączenia monitorów. Z tyłu karty znajdziemy aż 3 porty DisplayPort 1.4a i jedno gniazdo HDMI w standardzie 2.1. To świetne narzędzie, jeśli chcemy pracować z wieloma monitorami naraz.

RTX 3060 SAC/L chłodzona jest za pomocą dwóch wentylatorów o średnicy 90mm. Cała karta zajmuje więc tylko dwa sloty PCIe. Dzięki sprytnie zaprojektowanemu aluminiowemu radiatorowi, całe chłodzenie karty jest bardzo ciche. Nie jest to oczywiście produkt bezgłośny, ale wypada naprawdę solidnie w testach decybelomierzem.

Zgodnie z nieoficjalnymi jeszcze informacjami, GeForce RTX 3060 SAC/L będzie kosztować 600 dolarów. Producent zapewnia nam również dwuletnią gwarancję przy zakupie.

Zobacz też:
iGame GeForce RTX 3090 KUDAN – karta graficzna za 19000zł?!
Karty graficzne zaczynają tanieć. Podziękujmy Chinom
Intel oficjalnie zapowiada architekturę GPU Xe-HPG DG2