Factorio osiąga kolejny kamień milowy. Gra cieszy się niesłabnącą popularnością

Factorio

Studio Wube Software postanowiło podzielić się nowymi wynikami sprzedaży Factorio. Okazuje się, że wspomniana produkcja cieszy się niesłabnącą popularnością, a od momentu premiery – która miała miejsce w 2016 roku – tytuł znalazł ponad 3,5 miliona nabywców. To jednak nie koniec interesujących informacji, którymi na oficjalnym blogu podzielili się deweloperzy.

Twórcy podkreślili bowiem, że od momentu premiery sprzedaż Factorio jest stabilna i utrzymuje się na poziomie 500 tysięcy egzemplarzy rocznie. Dodatkowo w październiku 2022 roku tytuł zadebiutował na Nintendo Switch i do tej pory na konsoli japońskiej firmy sprzedano ponad 40 tysięcy sztuk wspomnianej produkcji. Warto zauważyć, że do osiągnięcia tego wyniku mocno przyczynili się gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni. Aż 40% egzemplarzy gry na hybrydowym sprzęcie Nintendo została zakupiona właśnie przez użytkowników z Japonii.

Należy również podkreślić, że produkcja Wube Software cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników Steama. Tytuł może się bowiem pochwalić na platformie Valve blisko 125 tysiącami opinii, a aż 97% z nich to oceny pozytywne. Twórcy pracują natomiast nad kolejnymi nowościami, a także nad dodaniem pełnego wsparcia dla urządzenia Steam Deck.

Na koniec przypomnijmy, że Factorio dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić najnowsze produkcje na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.