GALAX prezentuje testy nowej wersji RTX 3060 Ti

RTX 3060 Ti

GALAX opublikowało pierwsze testy nowej wersji RTX 3060 Ti. Napawają one bardzo dużym optymizmem.

Nvidia dość po cichu wprowadziła do sprzedaży dwie nowe karty graficzne, czyli nowe wersje RTX 3060 i modelu Ti. O ile o tej pierwszej nie warto się zbytnio rozpisywać, to nowy model Ti zapowiada się niezwykle obiecująco. Mamy też pierwsze testy w rzeczywistych grach komputerowych.

Nowe RTX 3060 Ti to bardzo ciekawa karta graficzna. Zdecydowana większość specyfikacji nie uległa tutaj żadnej zmianie. Zamiast pamięci GDDR6 w środku znajdziemy kości GDDR6X. Pozwoliło to na podniesienie taktowania pamięci VRAM o 5 tysięcy MHz (do 19 tysięcy) i przepustowości z 448 GB/s do 608 GB/s. Mówimy więc mniej więcej o 7-procentowym podniesieniu ogólnej wydajności.

Tymczasem, firma GALAX postanowiła pochwalić się możliwościami ich wersji odświeżonej karty graficznej. Wygląda na to, że osiąga ona bardzo podobne, jeśli nawet nie lepsze, wyniki od RTX 3070. W grach Cyberpunk 2077 i Spider-Man Remastered udało się uzyskać nieco więcej FPSów. RTX 3070 wygrało natomiast w Plague Tale, ale przewaga była zdecydowanie nieznaczna.

Oczywiście, to jedynie wyniki w zaledwie trzech grach komputerowych. Podchodzić należy zatem do nich z dość sporym dystansem. Wydaje się jednak, że nowe RTX 3060 Ti faktycznie będzie osiągać wydajność bardzo zbliżoną do RTX 3070. To świetna wiadomość dla graczy, którzy szukają karty graficznej ze średniej półki cenowej. Oferta Nvidii stała się właśnie znacznie bardziej atrakcyjna.  

Zobacz też:
RTX 4080 z 12 GB pamięci VRAM zostało anulowane
EVGA kończy wieloletnią współpracę z Nvidią
RTX 4090 TITAN/Ti zostało w pełni anulowane