Icarus na szczycie Steama. Nowa gra twórcy DayZ zalicza udany debiut

Icarus

Zgodnie z zapowiedzią Icarus, czyli nowy survival twórcy DayZ, zadebiutował na rynku w ostatni piątek. Nie przeszkodziło to jednak produkcji studia RocketWerkz w zajęciu pierwszego miejsca na liście najchętniej kupowanych gier na Steam w zeszłym tygodniu. Gra cieszy się więc dużym zainteresowaniem graczy, o czym świadczą wyniki aktywności. Niestety, jeśli chodzi o opinie użytkowników, to sprawa nie wygląda już tak dobrze.

W chwili pisania tej wiadomości Icarus może pochwalić się ponad 6 tysiącami recenzji na Steam, ale zaledwie 57% to opinie pozytywne. Gracze narzekają przede wszystkim na słabą optymalizację. Produkcja cierpi także m.in. na spadki płynności animacji oraz problemy z ładowaniem tekstur. Część użytkowników informuje również o innych błędach. Wielu podkreśla natomiast, że w takim stanie technicznym tytuł powinien być dostępny w usłudze Early Access.

Jak wspomnieliśmy wyżej, deweloperzy mogą być jednak zadowoleni z wyników aktywności. W tej chwili w Icarus bawi się na Steam około 19 tysięcy osób. Natomiast w szczytowym momencie w ciągu ostatnich 24 godzin w produkcję studia RocketWerkz grało jednocześnie 52,501 użytkowników platformy Valve. Twórcom nie pozostaje więc nic innego, jak uporać się ze wymienionymi wyżej problemami. W przeciwnym wypadku gracze, którzy wyrazili zainteresowanie tytułem, szybko zrezygnują z dalszej zabawy.

Źródło: SteamDB.info