Kingston prezentuje nowe pamięci RAM z serii Fury

Kingston fury

Kingston sprzedał co prawda swoją markę HyperX, ale nie zamierza rezygnować z pamięci RAM. Wypuścili właśnie trzy nowe modele spod szyldu Fury.

Wszyscy doskonale wiemy, że pamięć RAM DDR5 jest już tuż za rogiem. Niemniej, w dalszym ciągu wszyscy korzystamy z nieco starszych DDR4. Kingston postanowił więc wypuścić trzy nowe modele – Renegade, Beast i Impact.

Wszystkie z nich wydawane są pod szyldem Fury – doskonale znaną wszystkim graczom marką. Od pewnego czasu, wszystkie produkty z tej serii były wydawane jako część marki HyperX. Niestety, Kingston sprzedał ją jakiś czas temu HP. Wygląda na to, że nie zrezygnowali jednak z samego Fury.

Pomimo tego, że Fury to bardzo stara marka, która została właśnie poddana recyklingowi, to same nowe modele absolutnie nie są przestarzałe. Najlepszy z nich, czyli Fury Renegade oferuje częstotliwość aż do 5333 MHz. Do sprzedaży trafią warianty 8, 16 lub 32 GB w pakietach aż do 256 GB.

Co ciekawe, dokładnie ten sam model, czyli Fury Renegade wyposażony w oświetlenie RGB będzie już znacząco słabszy. Jego taktowanie to maksymalnie 4600 MHz. Nie do końca wiadomo, czemu Kingston zdecydował się tutaj na taki ruch.

Nieco słabszy model, czyli Fury Beast może pochwalić się maksymalnym taktowaniem na poziomie 3733 MHz. Warto tutaj wspomnieć, że to najmniejszy model pod kątem fizycznym – ma wysokość jedynie 34 cm. Dostaniemy go w pojemności od 4 do 32 GB.

Ostatni produkt, czyli Fury Impact to pamięci RAM przeznaczone do laptopów. Znajdziemy w nich, zależnie od modelu, taktowanie od 2666 do 3200 MHz. Co ciekawe, na rynek trafi też jeden model w standardzie DDR3!

Zobacz też:
TeamGroup jako pierwszy wypuści na rynek pamięci RAM DDR5
Corsair zapowiada swoje pamięci RAM DDR5