Marvel’s Avengers już bez Denuvo. Najnowsza aktualizacja usuwa oprogramowanie

Marvel's Avengers

Square Enix jeszcze przed premierą Marvel’s Avengers poinformowało, że gra będzie chroniona przez Denuvo anti-tamper tech. Gracze nie darzą wspomnianego oprogramowania zbyt dużą sympatią, ponieważ zdaniem wielu wpływa ono negatywnie na działanie poszczególnych produkcji. Okazuje się jednak, że najnowsza aktualizacja usuwa zabezpieczenie Denuvo, a użytkownicy donoszą, że po instalacji patcha produkcja uruchamia się nieco szybciej. Łatka wprowadza także liczne poprawki oraz nowe misje. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem.

Usunięcie zabezpieczenia Denuvo z Marvel’s Avengers nie powinno nikogo dziwić. W ostatnich latach Square Enix postępowało podobnie w przypadku kilku innych gier ze swojego katalogu. W 2019 roku zabezpieczenie usunięto z Life is Strange: Before the Storm oraz Ocotopath Traveler. Natomiast w 2020 roku oprogramowanie zniknęło z Final Fantasy XII The Zodiac Age, Dragon Quest Builders 2, a także z Trials of Mana.

Przypomnijmy, że Marvel’s Avengers zadebiutowało na rynku we wrześniu ubiegłego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zainteresowanych zapraszamy do recenzji gry na stronie Gram.pl. Zachęcamy Was także do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Crystal Dynamics na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.