Rainbow Six Siege przejdzie na model free-to-play? Ubisoft odpowiada

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege zadebiutowało na rynku w grudniu 2015 roku. Od tamtego czasu Ubisoft nieustannie wspiera i rozwija swoją produkcję. Francuska firma od dłuższego czasu regularnie organizuje również darmowe weekendy, dzięki którym zainteresowani mogą sprawdzić grę bez dodatkowych kosztów. Częstotliwość tych wydarzeń sprawiła, że gracze ponownie zaczęli się zastanawiać, czy Ubisoft planuje przekształcić wspomniany tytuł w grę free-to-play. Sytuacja doczekała się komentarza ze strony deweloperów.

Cały czas przyglądamy się sposobom na przyciąganie nowych graczy i podtrzymanie zaangażowania naszej lojalnej społeczności. Obecnie nie mamy jednak planów, by uczynić Rainbow Six Siege grą free-to-play – poinformował Aurélien Chiron, młodszy reżyser gry, w rozmowie z serwisem PCGamesN.

Już ponad rok temu w sieci pojawiały się sugestie, według których Ubisoft zamierza zmienić model dystrybucji swojej produkcji. Wówczas Leroy Athanassoff, który także pełnił funkcję reżysera, przyznał, że zespół pragnie, aby w pewnym momencie tytuł stał się grą free-to-play i był dostępny dla wszystkich, ale proces ten nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Deweloper tłumaczył, że nowi gracze mieliby duże problemy podczas rywalizacji z dużo bardziej doświadczonymi użytkownikami.

Na koniec przypomnijmy, że Rainbow Six Siege dostępne jest na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox. Zachęcamy Was również do zapoznania się ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl.