RTX 4080 – znamy pierwsze wyniki wydajności w grach

RTX 4080 12 GB

Mamy już pierwsze wyniki wydajności karty RTX 4080 w grach komputerowych. Jest naprawdę bardzo dobrze!

Już za moment na sklepowych półkach pojawi się nowa karta od Nvidii, czyli RTX 4080. Pomimo tego, że nie jest to flagowy model, to wielu graczy czeka właśnie na nieco niższe i o wiele tańsze modele z serii RTX 4000. Tymczasem, nareszcie mamy pierwsze wyniki testów wydajności w grach komputerowych. Miejmy jednak na uwadze, że przeprowadził je anonimowy gracz i wykorzystał model niereferencyjny. Ta sama osoba udostępniła już jednak w przeszłości wiele bardzo wiarygodnych i rzetelnych testów, dlatego zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę.

Podczas testu zostało sprawdzonych pięć tytułów, każdy w rozdzielczości 4K. Mowa tutaj o Cyberpunku 2077, Borderlands 3, Total War: Troy, Shadow of the Tomb Raider i Forza Horizon 5. Wyniki są dość jednoznaczne – RTX 4080 jest około 19-20% szybsze od poprzedniego flagowca, czyli RTX 3090 Ti. To naprawdę doskonała wiadomość dla graczy – jest po prostu potężnie.

Przy okazji, wiemy też, jak bardzo RTX 4080 odstaje od RTX 4090. Mówimy tutaj o mniej więcej 23% przepaści, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Wygląda zatem na to, że nowa karta od Nvidii może być doskonałym i rewelacyjnie wydajnym wyborem.

Oczywiście, do wyników należy podejść z lekkim dystansem. Mimo to, benchmarki również wskazywały na bardzo podobne wartości. Więcej testów otrzymamy jednak już wkrótce i sprawa będzie wtedy już w 100% jasna.

Zobacz też:
RTX 4090 – Nvidia ma coraz większy problem z wtyczką
Nvidia planuje 3 nowe karty graficzne z serii RTX 3000?
RTX 2060 odchodzi na przedwczesną emeryturę