TeamGroup prezentuje dyski T-Force Cardea specjalnie do PlayStation 5

TeamGroup Cardea

Sony umożliwiło niedawną aktualizacją wymianę dysku w PlayStation 5 na nieco lepszy model. TeamGroup zaprezentowało więc swoje pierwsze produkty z tej serii.

Już w momencie ogłoszenia nowej aktualizacji stało się jasne, że producenci dysków SSD rozpoczną wkrótce wyścig o to, kto jako pierwszy wprowadzi na rynek podzespoły specjalnie do pracy z PlayStation 5. Jak się okazuje, na razie wyścig wygrywa TeamGroup z modelem T-Force Cardea A440 Pro Special (dość mało chwytliwa nazwa).

Do sprzedaży trafiły jak na razie modele o pojemności 1,2,4 i 8 TB. Każdy z nich jest więc już sam w sobie dość sporym usprawnieniem naszej konsoli. Prawdziwa siła tkwi jednak w ich szybkości – to aż do 7400 MB/s w kwestii odczytu i do 7000 MB/s zapisu. Oczywiście, maksymalne wartości dotyczą najlepszego modelu z tej serii, czyli wersji 8 TB.

Nowe dyski SSD od TeamGroup mają cztery interfejsy PCIe 4.0 i zostały stworzone w formacie M.2-2280. Producent postawił dodatkowo na dość unikalny sposób chłodzenia – cienką warstwę z grafenu. Krótko mówiąc, to jedne z lepszych dysków SSD na rynku.

Nowe dyski TeamGroup nadają się też idealnie do komputerów

Pomimo tego, że zaprojektowano je z myślą o konsoli PlayStation 5, to ciężko znaleźć jakikolwiek powód, dla którego nie chcielibyśmy mieć ich w swoich komputerach. To niezwykle wydajny i szybki sprzęt, deklasujący większość „sklepowych” SSD. TeamGroup stworzyło naprawdę świetne podzespoły – zdecydowanie nie tylko dla konsolowców.

Niestety nie znamy jeszcze ich dość kluczowej ceny, mianowicie ceny. Rozsądnie będzie jednak założyć, że wersja 8 TB nie będzie zbyt tania. Niemniej, nieco słabsze modele również prezentują się bardzo solidnie!

Zobacz też:
TeamGroup jako pierwszy wypuści na rynek pamięci RAM DDR5
Samsung prezentuje swoje dyski SSD PCIe 5.0
Fire Cuda 530 – najszybsze konsumenckie dyski SSD świata