Unreal Engine 5 – kolejny materiał wideo prezentuje możliwości silnika

Unreal Engine 5 demo technologiczne

Pod koniec maja firma Epic Games udostępniła wczesną wersję silnika Unreal Engine 5 szerokiej publice. Wówczas mieliśmy również okazję zobaczyć materiały, prezentujące możliwości wspomnianej technologii. Tymczasem kilka dni temu Melhem Sfeir opublikował wideo, które pozwala przyjrzeć się tropikalnej dżungli wykreowanej za pomocą Unreal Engine 5. Trzeba przyznać, że całość wygląda naprawdę dobrze. Materiał pokazuje także, jakiego poziomu oprawy wizualnej możemy spodziewać się po produkcjach, powstających na wspomnianym silniku.

Zaprezentowane demo technologiczne działa w czasie rzeczywistym i zostało uruchomione przy pomocy karty graficznej Nivida GeForce RTX 3070. Autor projektu informuje, że całość chodzi w 40-50 klatkach na sekundę. Trzeba jednak zaznaczyć, że twórca nie wykorzystał DLSS. Technika firmy Nvidia mogłaby znacząco zwiększyć wydajność i pozytywnie wpłynąć na płynność animacji.

Sfeir skorzystał natomiast z technologii Nanite, a także Lumen. Pierwsza pozwala tworzyć realistyczne krajobrazy z dużą ilością geometrycznych detali, a druga jest odpowiedzialna za dynamicznie reagujące oświetlenie.

Rzućcie okiem na wideo i oceńcie sami możliwości silnika Unreal Engine 5. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl.