Arc A750 za 670 złotych? Niestety nie w Polsce

Intel Arc A750

Karta graficzna Intel Arc A750 zbiera coraz lepsze recenzje. Tymczasem, możemy kupić ją już za 670 złotych. Niestety nie w Polsce.

Intel zaktualizował ostatnio sterowniki w swoich kart graficznych. Sprawiło to, że osiągi Arc A750 zaczęły być naprawdę niezwykle interesujące. Karta przypomina swoją wydajnością RTX 3060 czy bardzo chętnie wybieraną przez graczy kartę z poprzedniej generacji Nvidii. Do tego, możemy kupić ją w bardzo atrakcyjnej cenie, którą Intel dodatkowo niedawno obniżył. Sprawia to, że teoretycznie, w przeliczeniu złotówki na wydajność jest ona o ponad 50% lepsze niż RTX 3060.

Tymczasem, okazuje się, że Arc A750 można kupić w naprawdę niezwykle atrakcyjnej cenie. Niestety, nie uda się to raczej żadnemu Polakowi. Japoński sklep komputerowy Koubou Nipponba przygotował bardzo ciekawą promocję – nową kartę Intela kupimy u niego już za 19 800 jenów, czyli za… 670 złotych w dość lekkim zaokrągleniu. W dodatku, nie mowa tutaj wcale o jakiejś bardzo ograniczonej ilości, wyraźnie zaznaczono, że zapasy są spore.

Oczywiście, nie zabrakło pewnych ograniczeń. Największym z nim jest po prostu konieczność kupna karty graficznej osobiście i możliwość zakupu tylko 1 egzemplarza. Z miejsca eliminuje to wszystkich Polaków, którzy chcieliby skorzystać z oferty i opłacić koszty wysyłki. Pozostaje zatem czekać na podobną ofertę w Polsce.

Może być to niestety dość skomplikowane – 670 złotych to znacznie mniej niż sugerowana przez producenta cena. Za bardzo atrakcyjną ofertę należy uznać więc okolice 950 złotych.

Zobacz też:
Arc A750 – Intel podniósł wydajność i obniżył cenę!
Intel wkrótce odeśle 11 generację Rocket Lake na emeryturę
RTX 4090 TITAN debiutuje na pierwszych zdjęciach