Arc A750 – Intel podniósł wydajność i obniżył cenę!

ARC A750

Intel obniżył cenę swojej karty graficznej Arc A750. Twierdzi też, że to znacznie bardziej opłacalny wybór niż RTX 3060.

Premiera kart graficznych Intela zdecydowanie nie poszła w pełni po ich myśli. Obiecywana od dawna aktualizacja sterowników przyniosła jednak bardzo duże zmiany. „Niebiescy” postawili zatem na coraz agresywniejszy marketing – wygląda na to, że firma nareszcie jest pewna swego. Nic zresztą dziwnego, Arc A750 zbiera coraz lepsze recenzje od krytyków i użytkowników.

Nowy sterownik o numerze 4086 zwiększył wydajność w grach komputerowych nawet do 77%. Standardowo jest to jednak około 30% co i tak jest po prostu doskonałym wynikiem. Dostarczone przez nich wykresy mówią same za siebie – jest to karta nieco mocniejsza niż RTX 3060. To jednak nie wszystko, Intel równocześnie obniżył jej cenę!

Za Arc A750 zapłacimy obecnie 250 dolarów, czyli o 30 dolarów mniej niż w momencie premiery. Według Intela, jeśli przeliczymy wydajność na wydane przez nas pieniądze, to Arc A750 jest o 52% bardziej opłacalny od RTX 3060. Brzmi to naprawdę niezwykle imponująco. Mimo wszystko, warto zaczekać na więcej testów – dane podawane przez samych producentów zawsze obarczone są pewną stronniczością.

Jak na razie, popyt na karty Intela jest bardzo niewielki. Nie powinniśmy mieć więc większego problemu z kupnem Arc A750 w nowej sugerowanej cenie. Prawdopodobnie, uda nam się więc dostać ją za około 1100 złotych. Jeśli wydajność faktycznie będzie aż tak dobra to będzie to murowany hit.

Zobacz też:
Intel Lunar Lake będzie generacją dla urządzeń mobilnych?
Intel Core i9-13900KS oficjalnie – cena przyjemnie zaskakuje
Sniper Elite 5 z dużą aktualizacją. Nowa mapa i zapowiedź dalszego wsparcia gry