RTX 4090 TITAN debiutuje na pierwszych zdjęciach

RTX 4090 TITAN

RTX 4090 TITAN pojawiła się właśnie na pierwszym zdjęciu. Całość wygląda niesamowicie imponująco!

Znany leaker, MEGAsizeGPU udostępnił na swoim Twitterze bardzo ciekawe zdjęcie. Przedstawia ono kartę graficzną RTX 4090 Titan w pełnej okazałości. No, prawdopodobnie mowa o tej karcie – wciąż nie wiadomo jak naprawdę będzie się nazywała. W grę wchodzi prawdopodobnie właśnie TITAN lub po prostu Ti, a złote wykończenie sugeruje raczej tę pierwszą opcję. Tak czy inaczej – zdecydowanie będzie to prawdziwe monstrum.

Przede wszystkim spójrzmy na specyfikację. Pamiętajmy jednak, że jest to dopiero przeciek a nie w 100% potwierdzona informacja. RTX 4090 TITAN będzie wyposażone w 48 GB pamięci VRAM GDDR6X o prędkości 24 Gb/s. Do tego mamy też GPU AD102-450-A1 z 18176 jednostkami CUDA. TBP wynosi podobno zawrotne wręcz 800 W. Zasilacz o mocy 1000 W nie wystarczy nam więc na zasilenie komputera z tą kartą. Cóż można powiedzieć – jest naprawdę mocno.

Na sporą uwagę zasługuje również układ chłodzenia z aluminiowym radiatorem. Całość z pewnością nie będzie lekka i zapewne właśnie z tego powodu karta będzie montowana pionowo a nie poziomo. To dość niecodzienne rozwiązanie, ale mówimy przecież o bardzo niecodziennej karcie, prawda? Całość będzie zajmować 4 sloty rozszerzeń a z tyłu znajdziemy 4 wyjścia obrazu – jedno HDMI i trzy DisplayPort.

Kiedy RTX 4090 TITAN zadebiutuje na rynku? Ile za nią zapłacimy? Cóż, tego niestety jak na razie nie wiemy. Zdjęcia wyraźnie potwierdzają jednak, że karta faktycznie jest w produkcji.

Zobacz też:
RTX 4070 Ti to najlepiej sprzedająca się obecnie karta graficzna
iGame RTX 4090 Kudan od Colorful osiągnie aż 3088 MHz
RTX 4060 Ti – poznaliśmy kolejne przecieki o nowej karcie