Back 4 Blood króluje na Steam. Udany debiut polskiego The Riftbreaker

Steam

Już w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Back 4 Blood cieszy się na Steam dużym zainteresowaniem. Przełożyło się to oczywiście na wyniki sprzedaży. Choć nie znamy dokładnych danych, to ekipa Turtle Rock Studios ma powody do zadowolenia. Nowa strzelanka twórców Left 4 Dead zrzuciła bowiem z tronu New World i znalazła się na szczycie listy najchętniej kupowanych gier na platformie Valve w zeszłym tygodniu. Warto także dodać, że w pierwszej dziesiątce znalazły się aż cztery różne wydania Back 4 Blood.

Najnowsza produkcja Turtle Rock Studios może się również pochwalić blisko 7 tysiącami opinii na Steam. Aż 80% z nich jest pozytywnych. Ponadto w chwili pisania tej wiadomości w Back 4 Blood znajduje się ponad 25 tysięcy aktywnych użytkowników platformy Valve. Natomiast w szczytowym w momencie w ciągu ostatnich 24 godzin w tytuł grało na Steam jednocześnie 62,532 osób. Deweloperzy mogą więc świętować sukces. Natomiast graczom pozostaje mieć nadzieje, że twórcy dostarczą w przyszłości nową zawartość, która pozwoli dłużej cieszyć się produkcją.

Okazuje się także, że dużym zainteresowaniem użytkowników platformy Valve cieszyło się w zeszłym tygodniu The Riftbreaker. Najnowsza produkcja polskiego Exor Studios znalazła się na wysokiej, czwartej pozycji na liście najchętniej kupowanych gier na Steam w ostatnich 7 dniach. Tytuł może pochwalić się też ponad 2 tysiącami opinii, z czego aż 91% jest pozytywnych.

Imponująco prezentują się także wyniki aktywności. W chwili pisania tej wiadomości w The Riftbreaker na Steam gra blisko 12 tysięcy osób. Natomiast w szczytowym w ciągu ostatnich 24 godzin w produkcji Exor Studios bawiło się dokładnie 21,741 użytkowników platformy Valve. Wyniki te robią jeszcze większe wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że od dnia premiery tytuł dostępny jest w usłudze Xbox Game Pass zarówno na PC, jak i konsolach Xbox Series X/S.

Źródło: SteamDB.info