Battlefield 2042 wyprzedza Forzę Horizon 5. Strzelanka DICE podbiła Steama

Battlefield 2042

Premiera Battlefield 2042 dopiero w piątek, ale strzelanka DICE już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników Steama. Nadchodząca odsłona popularnej serii znalazła się bowiem na pierwszym miejscu listy najchętniej kupowanych gier na platformie Valve w zeszłym tygodniu. Warto podkreślić, że w pierwszej „10” znajdują się aż trzy różne wydania wspomnianego tytułu. Produkcja EA zdetronizowała tym samym lidera ubiegłotygodniowego zestawienia, czyli Forzę Horizon 5.

Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Steama całkowicie stracili zainteresowanie najnowszym dziełem studia Playground Games. Dwa różne wydania gry Forza Horizon 5 zajmują bowiem 2 oraz 3 miejsce na liście najchętniej kupowanych produkcji na platformie Valve w zeszłym tygodniu. Świetnie wygląda także wyniki aktywności. W chwili pisania tej wiadomości w najnowszą odsłonę serii Forza Horizon 5 gra ponad 50 tysięcy graczy. Natomiast w szczytowym ostatniej doby w produkcję grało na Steam jednocześnie 73,928 osób.

Na koniec przypomnijmy, że Battlefield 2042 zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera 19 listopada. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z pierwszymi recenzjami gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy również do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję DICE na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.

Źródło: SteamDB.info