Battlefield 2042 zalicza dwukrotnie lepszy start od Battlefielda V

Battlefield 2042

Battlefield 2042 zdominował ostatnią listę bestsellerów na Steam, mimo masy negatywnych opinii. Okazuje się, że produkcja DICE cieszy się równie dużym zainteresowaniem także na innych platformach. Deweloperzy poinformowali bowiem, że tegoroczna odsłona serii Battlefield zaliczyła dwukrotnie lepszy start od Battlefielda V pod względem liczby graczy. Twórcy podziękowali użytkownikom za zaangażowanie oraz zapewnili, że ich opinie pomagają przygotowywać aktualizacje, mające na celu ulepszenie produkcji.

Minęło zaledwie kilka dni od naszego światowego debiutu, a już miliony z Was grają w Battlefield 2042. Cieszymy się, że tak wielu z Was wróciło na pole bitwy – w tym momencie jest Was prawie dwa razy więcej niż podczas naszej ostatniej premiery. Po pierwsze, dziękujemy Wam wszystkim. To, jak gracie i co tworzycie w grze, jest niesamowite i przekracza nasze oczekiwania. Uważnie słuchamy również waszych opinii, które pomagają w kształtowaniu nadchodzących aktualizacji – czytamy w oficjalnym komunikacie.

We wpisie DICE omówiło również szczegóły dwóch aktualizacji. Pierwsza z nich pojawi się na serwerach już dzisiaj. Natomiast drugi patch zostanie opublikowany w grudniu. Nie znamy jednak dokładnej daty. Ze zmianami, które mają wprowadzić obydwie łatki, możecie zapoznać się pod tym adresem.

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 dostępny jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy również do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję DICE na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.