Elden Ring na PC wolne od oszustów? Gra będzie korzystać z Easy Anti-Cheat

Elden Ring

Elden Ring to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Podobnie jak w przypadku poprzednich produkcji From Software, tak i tym razem w grze pojawią się elementy sieciowe. Nic więc dziwnego, że deweloperzy postanowili zabezpieczyć swój tytuł przed ewentualnymi oszustami. Z platformy Steam dowiadujemy się bowiem, że nowe action-RPG twórców serii Dark Souls będzie korzystać na PC z systemu Easy Anti-Cheat znanego m.in. z Apex Legends.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w dokumencie EULA. Z licencji użytkownika dowiadujemy się, że program Easy Anti-Cheat został zintegrowany z grą. Oznacza to, że wraz z uruchomieniem Elden Ring swoją pracę rozpocznie także wspomniany system. W trakcie rozgrywki będzie on zbierał i analizował informacje, które pomogą wykryć oszustów. Daje to nadzieję, że pecetowa wersja produkcji From Software będzie w mniejszym stopniu narażona na różnego rodzaju nieuczciwe praktyki.

Przypomnijmy, że Elden Ring zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera 25 lutego. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami sprzętowymi gry pod tym adresem. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić nadchodzącą produkcją From Software na najwyższych możliwych ustawieniach.