Forspoken z błyskawicznym czasem wczytywania na PC dzięki DirectStorage

Forspoken

Na premierę Forspoken musimy poczekać aż do października. Deweloperzy ze studia Luminous Productions nie dają jednak zapomnieć graczom o swojej produkcji. W trakcie tegorocznej edycji Game Developers Conference twórcy zaprezentowali nowy zwiastun gry, w którym pokazano, z jakich technologii będzie korzystać wspomniana gra. Jedną z bardziej interesujących funkcji jest DirectStorage od Microsoftu, która, jak się okazuje, zapewni błyskawiczne czasy wczytywania na PC.

Ze zwiastuna dowiadujemy się, że na dysku SSD typu NVMe, wymaganym do obsługi DirectStorage, Forspoken wczytuje się w niecałe 2 sekundy. Czas ładowania na standardowym SSD wynosi natomiast 3,7 sekundy, a w przypadku dysku HDD 21,5 sekundy. Rzućcie okiem na wideo na dole wiadomości i przekonajcie się sami.

Forspoken będzie korzystać także z technologii FidelityFX Super Resolution od AMD. Zastosowanie wspomnianej techniki pozwoli zwiększyć płynność produkcji. Warto także dodać, że będzie ona dostępna zarówno na PC, jak i PlayStation 5.

Przypomnijmy, że Forsposken zmierza na PC i PlayStation 5. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach dokładnie 11 października 2022 roku. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Luminous Productions na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.