God of War – modyfikacja pozwala uruchomić grę na PC z systemem Windows 7/8

God of War

Już kilka godzin po premierze God of War doczekał się pierwszych modów. Dość głośno zrobiło się jednak o modyfikacji, która umożliwia uruchomienie gry na komputerach osobistych z systemem Windows 7/8, mimo że oficjalne wymagania sprzętowe wspominają o konieczności posiadania Windows 10. Dzięki staraniom moderów użytkownicy pecetów ze starszym oprogramowaniem mają więc szansę zapoznać się z produkcją Sony Santa Monica.

Niezbędne pliki oraz instrukcję instalacji znajdziecie na stronie NexusMods.com. Trzeba jednak zaznaczyć, że do poprawnego działania modyfikacji potrzeba nieco dodatkowego oprogramowania. Wymagana jest także najnowsza wersja bibliotek graficznych Vulkan. W tym miejscu warto również wspomnieć o eksperymencie redakcji PC Gamer, która dowiodła, że w God of War można grać nawet na PC ze zintegrowanym GPU. Informacja ta oraz mod być może zachęci posiadaczy nieco słabszych sprzętów do sięgnięcia po przygody Kratosa i Atreusa.

Przypomnijmy, że God of War dostępny jest obecnie na PC i PlayStation 4. Tytuł można również uruchomić na PlayStation 5 w ramach wstecznej kompatybilności. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z recenzją wersji na PS4 na stronie Gram.pl. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Sony Santa Monica na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.