GTA 5 się nie zatrzymuje. Take-Two ujawniło nowe wyniki sprzedaży

GTA 5

Firma Take-Two udostępniła nowy raport finansowy, w którym m.in. podzieliła się zaktualizowanymi wynikami sprzedaży GTA 5 oraz Red Dead Redemption 2. Z opublikowanych danych wynika, że ostatnia odsłona serii Grand Theft Auto nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki. Produkcja studia Rockstara przekroczyła kolejny kamień milowy. Wydawca poinformował, że od momentu premiery we wrześniu 2013 roku sprzedano ponad 150 milionów egzemplarzy GTA 5.

Od dłuższego czasu Grand Theft Auto 5 sprzedaje się w tempie 5 milionów sztuk na kwartał. Trzy miesiące temu poinformowano bowiem, że sprzedaż gry przekroczyła 145 milionów egzemplarzy, a pół roku temu 140 milionów. Jest to imponujący wynik, jak na produkcję, która debiutowała na rynku blisko 8 lat temu. Nie zapowiada się również na to, że zainteresowanie tytułem osłabnie. Zwłaszcza że w listopadzie tego roku dzieło studia Rockstar doczeka się wydania na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Warto wspomnieć także o wyniku Red Dead Redemption 2. Od momentu premiery w 2018 roku przygody Arthura Morgana znalazły 38 milionów nabywców. Natomiast sprzedaż serii Red Dead Redemption przekroczyła 60 milionów egzemplarzy. Zarówno studio Rockstar, jak i firma Take-Two, mają więc powody do zadowolenia.