Intel Arc Alchemist zaliczają kolejne opóźnienie

Intel Arc Alchemist

Intel oficjalnie potwierdził już bardzo smutne wieści – premiera kart graficznych Arc Alchemist została kolejny raz opóźniona!

A jednak, stało się dokładnie to o czym spekulowano od kilku dni. Karty Intel Arc Alchemist nie trafią do nas pod koniec maja tego roku. Premiera zaliczyła kolejne opóźnienie i aktualny termin to bliżej niesprecyzowane lato 2022 roku. Jak słusznie podejrzewacie, ponownie poszło o niedopracowane sterowniki.

Intel jako pierwsza firma na świecie odważył się podnieść rękę na duopol Nvidii i AMD na rynku kart graficznych. Nie dziwi nas zatem fakt, że chcą zaprezentować w 100% doskonały produkt, który z miejsca podbije serca krytyków i użytkowników. Porażka na początkowym etapie mogłaby dość mocno przekreślić ich wszystkie produkty i „przyczepić” im bardzo negatywną łatkę.

Niestety, jak na razie Intel nie zachwyca nas swoim profesjonalizmem. Arc Alchemist były już wielokrotnie przekładane i wszyscy liczyliśmy, że pojawią się już na pełną skalę pod koniec maja. Tymczasem, nawet modele do laptopów tak naprawdę nie zadebiutowały podczas oficjalnej premiery – są dostępne tylko w jednym komputerze od Samsunga w Korei Południowej.

Co jednak ciekawe, desktopowe karty Intel Arc Alchemist zadebiutują już pod koniec maja, ale tylko i wyłącznie na rynku chińskim. Będą jednak dostępne tylko dla producentów OEM. To fatalna wiadomość dla użytkowników.

Niestety, kolejne opóźnienie stawia Intela w nieciekawej sytuacji. Jesienią tego roku zadebiutują przecież nowe karty od Nvidii i prawdopodobnie od AMD. Być może warto więc będzie po prostu przeczekać modele od Intela i kupić od razu coś z nowszej generacji.

Zobacz też:
Radeon RX 7700 XT – znamy pierwsze szczegóły o nowej karcie
Intel Core i9-13900K osiągnie bazowo aż 5,8 GHz?
RX 6950 XT, RX 6750 i RX 6650 XT – znamy już sugerowane ceny