New World nadal na szczycie listy bestsellerów Steama

New World

New World nadal cieszy się dużym zainteresowaniem na Steam. Podobnie jak w premierowym tygodniu, tak i w ciągu ostatnich 7 dni MMORPG od Amazon Games było najchętniej kupowaną grą na platformie Valve. Świetne wyniki sprzedaży przekładają się również na imponującą aktywność graczy. Użytkowników nie odstraszają przepełnione serwery i różnego rodzaju problemy, z którymi walczą deweloperzy.

W ciągu ostatnich 24 godzin w szczytowym momencie w New World na Steam grało jednocześnie dokładnie 727,333 osób (SteamDB). Natomiast w chwili pisania tej wiadomości w produkcji studia Amazon Games znajduje się prawie 330 tysięcy aktywnych użytkowników. Znacznie lepiej zaczynają prezentować się też recenzje użytkowników. Nowe MMORPG może pochwalić się średnią ocen na poziomie 71% na podstawie przeszło 100 tysięcy opinii.

Dużym zainteresowaniem w zeszłym tygodniu na Steam cieszył się także pre-order gry Battlefield 2042. Graczy nie odstraszyły różnego rodzaju problemy techniczne, które pojawiły się w trakcie otwartej bety, dzięki czemu w pierwszej 10 znalazły się trzy różne wydania produkcji. Zainteresowani chętnie sprawdzali również nadchodzącą strzelankę Electronic Arts. W szczytowym momencie we wspomnianych testach brało bowiem udział ponad 156 tysięcy użytkowników platformy Valve.

Źródło: SteamDB.info