Przetestuj komputery Actina w ESPOT – gamingowym sercu Warszawy

ESPOT

Na mapie Warszawy pojawiło się zupełnie nowe miejsce dla wszystkich graczy i nie tylko – ESPOT. W dodatku, przetestujecie tam bez przeszkód komputery Actina!

ESPOT to bez dwóch zdań gamingowe serce Warszawy. Jeśli dalej macie przed oczami wizję tego, że kafejki internetowe czy bary gamingowe to raczej nudne i zaniedbane miejsca do których nie chadzają młodzi ludzie w piątkowe noce to jesteście w dużym błędzie. Nowy bar łamie niemal wszystkie stereotypy, zaczynając od samej lokalizacji – to niezwykle modna Elektrownia Powiśle!

Aby w pełni poczuć o co w tym wszystkim chodzi, postanowiliśmy po prostu odwiedzić naszych kolegów z ESPOTa w pewną ciepłą piątkową noc. W końcu to zdecydowanie najlepszy moment, żeby w pełni poczuć cały klimat i atmosferę.

W ESPOT poczujesz na żywo prawdziwe gamingowe emocje!

Szybko się okazało, że moment był wręcz idealny! Załapaliśmy się na sam wielki finał turnieju w League of Legends ERBUD University Esport. Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że e-sport może budzić aż tak duże emocje to z pewnością nie oglądaliście go na żywo – budzi je jeszcze mocniej!

Cała sala ESPOTu została podzielona na 4 sekcje. Dwie konkurencyjne drużyny zasiadały przy olbrzymich stanowiskach gamingowych a naprzeciwko nich siedziała za to grupa komentatorów, która na żywo transmitowała mecz na streamie. Pomiędzy stanowiskami królował gigantyczny wręcz ekran o powierzchni 18 metrów kwadratowych, na którym mogliśmy oglądać ich zmagania. Ostatnia sekcja to oczywiście kibice, zgromadzeni wokół baru.

Przyznam szczerze, że w życiu nie grałem w League of Legends, ani nie znam nawet zasad tej gry, a mimo to nie mogłem oderwać się od telewizora. Po jakiś 15 minutach, kiedy mniej więcej zacząłem rozumieć kto wygrywa, było już tylko lepiej. Uwierzcie lub nie, ale klimat jest niesamowity.

Poczuj się jak zawodowy gracz

W dodatku, jeśli akurat nie jest rozgrywany żaden turniej, w ESPOT sami możecie poczuć się jak zawodowi gracze albo zorganizować prawdziwy turniej z grupą znajomych. Wszystkie komputery są do wynajęcia dla każdego. W dodatku cena jest bardzo atrakcyjna, to tylko 10zł za godzinę za pojedyncze stanowisko.

Warto tutaj dodać, że komputery Actina używane w ESPOCie to sprzęt z absolutnie najwyższej półki. Nie będziemy mieli żadnego problemu z odpaleniem najnowszych tytułów AAA.

Specyfikacja standardowego stanowiska wygląda następująco:

Procesor: AMD Ryzen 7 3700X 3,6GHz
GPU: AMD Radeon RX 5700
RAM: 16GB

Lub:
Procesor: Intel i5-9600K 3,6GHz
GPU: Nvidia GeForce RTX 2060
RAM: 16GB

Przy każdym stanowisku znajdziemy również monitor LG o przekątnej 27 cali z matrycą IPS i częstotliwością odświeżania ekranu 144 Hz.

A może wpadnij na testy sprzętu?

Warto tutaj dodać, że wizyta w ESPOCie to poza rozrywką rewelacyjna okazja do przetestowania komputerów Actina. Jak przecież inaczej sprawdzić wybrane stanowisko gamingowe w inny sposób niż po prostu na nim grając?

Oczywiście, stanowiska których używają profesjonalni gracze na turnieju to nie wszystko co oferuje nam ESPOT. W drugiej sali znajduje się jeszcze nieco bardziej kameralny gaming room. Umożliwia on zagranie z naszymi znajomymi (lub wyzwanie drugiej drużyny na pojedynek!) w nieco bardziej kameralnych warunkach. 

Xboxy, symulatory wyścigów i inne atrakcje

Poza samymi komputerami Actina na wszystkich gości czekają również inne świetne gamingowe atrakcje. Bez wątpienia najciekawszą z nich jest aż 6 stanowisk z konsolami Xbox One. To idealne miejsce na turniej w FIFA ze znajomymi!

Już wkrótce pojawią się również dwa stanowiska, na których będziemy mogli pograć w wybrane tytuły wyścigowe. Mamy w nich profesjonalne fotele i realistyczne kierownice. Po co iść na gokarty, skoro możemy pościgać się w Espocie!

W przyszłości nie zabraknie również kilku tytułów retro w postaci kultowych automatów do gier. Nie można przecież zapomnieć o korzeniach gamingu.

ESPOT to nie tylko gaming

Już chwilę po zakończeniu turnieju przekonaliśmy się, że ESPOT to nie tylko bar gamingowy. Na gigantycznym ekranie możemy też bez przeszkód obejrzeć wybrane wydarzenia sportowe. Trafiliśmy idealnie na mecz Anglia-Szkocja na EURO 2020. Wrażenia były niemal takie same jak w dobrym kinie czy nawet na samym stadionie!

ESPOT wydaje się niemal idealnie łączyć funkcjonalność prawdziwego gamingowego baru, z naprawdę fajnym lokalem w centrum miasta. Poza samą główną salą możemy również odpocząć w ogródku, w którym albo obejrzymy mecz, albo posłuchamy nawet muzyki na żywo.

Bardzo ciekawie wypada też oferta samego baru i kuchni. W ESPOCie bez przeszkód wypijemy dobre piwo czy naprawdę smaczne drinki. Nie brakuje również napojów bezalkoholowych i bardzo bogatej oferty gastronomicznej. Naprawdę, możemy zjeść tam tradycyjne tosty, nachosy i hot-dogi, ale również pyszne poke-bowle czy quesadille!

W barze ESPOT spędziliśmy kilka dobrych godzin i bawiliśmy się naprawdę świetnie! Jeśli nie macie planów na weekend… to cóż, już macie!

Bar gamingowy ESPOT znajdziecie też na Facebooku. Dokładny adres to Zajęcza 4, Warszawa w galerii Elektrownia Powiśle.

Zobacz też:
Komputery stacjonarne sprzedają się rewelacyjnie – milion egzemplarzy dziennie!
Karty graficzne są masowo wykupywane przez kopalnie kryptowalut