MSI zapowiada klawiaturę mechaniczną z autorskimi przełącznikami Sonic Red

MSI GK71 Sonic

MSI zapowiedziało zupełnie nową klawiaturę mechaniczną. Największą niespodzianką są w pełni autorskie przełączniki Sonic Red.

Każdy gracz wie doskonale, że klawiatura mechaniczna to świetne urządzenie poprawiające komfort naszej rozgrywki. MSI od dawna ma w swojej ofercie kilka naprawdę interesujących modeli, ale zapowiedziana Vigor GK71 Sonic prezentuje się szczególnie ciekawie.

Przede wszystkim, MSI wykorzysta w niej swoje autorskie przełączniki Sonic Red. Jak podaje producent, będą wymagały jedynie 35 gramów nacisku do aktywacji, wygląda więc na to, że będzie to jedna z najlżej chodzących klawiatur na rynku. Warto również dodać, że zostały stworzone we współpracy z znaną doskonale firmą Kailh.

Zarówno Kaihl jak i Gateron mają w swojej ofercie przełączniki wymagające 35 gramów nacisku. MSI Vigor GK71 Sonic będzie jednak pierwszą klawiaturą, wyposażoną fabrycznie w podobny sprzęt. Sonic Red będą oczywiście przełącznikami liniowymi, jak zdecydowana większość modeli z „czerwonych” serii. To zdecydowanie produkt typowo dla graczy, porównywalny do Kaihl Red czy Cherry MX Red.

Oprócz tego, Vigor GK71 będzie wyposażona w pamięć wewnętrzną pozwalającą na zapisanie aż trzech różnych profili użytkownika, czyli jego wszystkich ustawień, specjalnych klawiszy i makr. Nie zabrakło również podświetlenia LED RGB, podkładki pod nadgarstek i pokrętła do kontroli multimediów i dźwięku.

Nowa klawiatura MSI wyjdzie już w lutym tego roku, a producent wycenił ją na 110 dolarów. Niestety, jak na razie nie mamy pewności, czy trafi również na rynek europejski. Ale z pewnością bardzo mocno trzymamy za to kciuki.

Zobacz też:
Jak synchronizować podświetlenie RGB na stanowisku? Poradnik.
MSI prezentuje nową płytę główną – MEG Z690 UNIFY
Nvidia RTX 3050 wyjdzie w dwóch wersjach – 4 i 8 GB