Radeon RX 6400 na zdjęciach – karta jest naprawdę mała!

Radeon RX 6400

Radeon RX 6400 zadebiutuje już za kilka dni. Tymczasem, karta pojawiła się już na pierwszych zdjęciach w wersjach niereferencyjnych.

AMD rozpieszcza nas ostatnio, jeśli chodzi o segment budżetowy. Ich ostatnia karta, czyli Radeon RX 6500 XT nie zachwyciła co prawda osiągami, ale zdecydowanie zachwyciła ceną. Kupimy ja w sklepie za około 1100 zł. To doskonała pozycja, jeśli składamy budżetowy komputer do gier. Pozwala przecież na komfortową rozgrywkę w 1080p.

Tymczasem, już wkrótce zadebiutuje jeszcze tańszy model, czyli Radeon RX 6400. Znamy tez już jego pełną specyfikację. Będzie to względnie słaby układ z 768 procesorami strumieniowymi i z 16 jednostkami od ray tracingu. Do tego mamy też 4 GB pamięci DGGR6 o przepustowości 64-bit i taktowaniu 16 GHz. Szału zdecydowanie nie ma!

Niemniej, Radeon RX 6400 może okazać się świetną ciekawostką dla miłośników miniaturyzacji. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia od MSI i Sapphire. Wersja od MSI będzie pasowała do płyt głównych typu ITX – doskonale sprawdzi się więc w zestawie mini PC. Sapphire z kolei przygotowało jeszcze mniejszą wersję z pojedynczym niskoprofilowym wentylatorem.

Kiedy RX 6400 zadebiutuje w pierwszych sklepach? Nie będziemy musieli na niego zbyt długo czekać – premiera już 20 kwietnia. Niestety, nie znamy jeszcze proponowanych cen. Opierając się czystej spekulacji, możemy jednak założyć, że będzie to coś w okolicach 900 – 1000 złotych. Karta nie jest najlepsza, ale to dobry wybór, aby przeczekać nieco aktualne ceny.

Zobacz też:
Radeon RX 7700 XT – znamy pierwsze szczegóły o nowej karcie
Radeon RX 6400 – AMD szykuje kolejną budżetową kartę
Nvidia wyprodukuje swoje karty graficzne w fabrykach Intela?