Radeon RX 7900 XT – czy będą problemy z dostępnością?

Radeon RX 7900 XT AMD

Pojawiły się nowe plotki o kartach graficznych Radeon RX 7900 XT / XTX. Dostępność może nie być jednak tak świetna jak tego oczekiwaliśmy.

Już wkrótce zadebiutują nowe karty od AMD, czyli Radeon RX 7900 XT i wersja XTX. Od dawna mówiło się o tym, że firma zadbała o bardzo duże zapasy i dostępność będzie rewelacyjna już w dniu premiery. Wygląda jednak na to, że nie było to do końca zgodne z prawdą. Wiele niezależnych od siebie źródeł informuje, że sprawa nie wygląda wcale aż tak kolorowo.

Jeśli wierzyć plotkom, które pochodzą zresztą z bardzo wiarygodnego źródła, to cały rejon EMEA (Europa, Bliski Wchód oraz Afryka) otrzymają jedynie 10 tysięcy egzemplarzy. Wiadomo też, że same Niemcy dostaną przynajmniej 3000 sztuk. Czy siedem tysięcy kart graficznych wystarczy więc na cały pozostały rejon?

Cóż, to zależy. Najprawdopodobniej nie pojawią się jednak zbyt duże problemy. Karty graficzne sprzedają się coraz słabiej, a Radeon RX 7900 XT i XTX to jakby nie patrzeć dość drogie modele. Zainteresowanie może nie być więc aż tak spore. Mówimy jednak o okresie przedświątecznym, który sprzyja zwykle większym zakupom, sprawa nie jest więc przesądzona.

Oczywiście mowa tutaj jedynie o kartach MBA czyli Made by AMD. Produkty partnerów, czyli modele niereferencyjne nie wliczają się do limitu 10 tysięcy egzemplarzy. Niestety, nie znamy żadnych wiarygodnych danych na temat ich dostępności – pozostaje czekać zatem na oficjalną premierę.  

Zobacz też:
Radeon RX 7900 – AMD szykuje duże zapasy na premierę
Wo Long: Fallen Dynasty otrzyma wsparcie dla Nvidia DLSS na PC
HYPR-RX – AMD ujawnia więcej szczegółów o nowej technologii