Razer prezentuje własne zasilacze i systemy chłodzenia

Razer komponenty

Markę Razer od dawna kojarzymy ze świetnymi akcesoriami komputerowymi. Tym razem postanowili jednak wejść w segment samych komponentów.

Na rynku komponentów komputerowych pojawił się właśnie nowy i to w dodatku z góry olbrzymi gracz. Razer zaprezentował właśnie nową linię swoich wiatraków i zasilaczy do PCtów. Jak na tę markę przystało, cieszą oko naprawdę świetnym designem i oczywiście oświetleniem LED RGB.

Pierwszy nowy produkt w ich ofercie to Razer Kunai – dość prosty wentylator korzystający z łożysk hydraulicznych. Firma twierdzi, że może on pochwalić się bardzo wysoką kulturą pracy (czyli niskim hałasem) i świetnie zoptymalizowanym przepływem powietrza. Kunai będą dostępne w dwóch rozmiarach: 12 i 14 cm.

Znacznie ciekawiej prezentuje się za to Razer Hanbo, czyli zintegrowany układ chłodzenia wodnego wyprodukowany we współpracy z firmą Asetek. Całość będzie dostępna w dwóch rozmiarach: 24 i 36 cm. Ponownie jak w przypadku wentylatorów Kunai firma zapewnia, że całość będzie niezwykle cicha. Ale to pokażą nam dopiero pierwsze testy.

Skoro mieliśmy już Hanbo i Kunai to nie mogło zabraknąć też najbardziej ikonicznej japońskiej broni białej. Razer Katana to pierwszy w ofercie firmy zasilacz ATX. Nie wiadomo jeszcze ile konkretnie wersji trafi na rynek, ale mają być dostępne w wariantach od 750 do 1200 watów w klasie Platinium. Oprócz tego, będziemy mogli kupić model premium o mocy 1600 W z certyfikatem Titanium.

Wentylatory Kunai trafiły już do sprzedaży w cenie 50 euro. Na system chłodzenia wodnego musimy zaczekać do listopada, a na zasilacze katana do stycznia 2022.

Zobacz też:
Jak synchronizować podświetlenie RGB na stanowisku? Poradnik.
Corsair prezentuje nowy układ chłodzenia cieczą – iCUE Elite LCD
Asus i Noctua prezentują najwydajniejsze RTX 3070 na rynku