The Dark Pictures: House of Ashes na obszernym gameplayu z komentarzem twórców

The Dark Pictures: House of Ashes

Za nieco ponad miesiąc na komputerach osobistych oraz konsolach Sony i Microsoftu zadebiutuje The Dark Pictures: House of Ashes. W ostatnich tygodniach nie mogliśmy narzekać na brak materiałów z nadchodzącej produkcji studia Supermassive Games. Deweloperzy stwierdzili jednak, że nie zaszkodzi podzielić się z graczami jeszcze jednym obszernym gameplayem. Twórcy opublikowali więc 20-minutowy materiał składający się w całości z fragmentów rozgrywki. Całość komentuje natomiast reżyser gry, Will Doyle.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch części serii The Dark Pictures Anthology, czyli Man of Medan oraz Little Hope, nadchodząca produkcja Supermassive Games pod względem rozgrywki także skupi się przede wszystkim na eksploracji oraz podejmowaniu różnego rodzaju decyzji wpływających na dalszy przebieg opowieści. Akcja gry ma natomiast miejsce w 2003 roku w Iraku.

W trakcie zabawy poznamy m.in. agentkę CIA, Rachel King, która dołącza do elitarnej wojskowej jednostki. Żołnierze przeprowadzają nalot na tajemniczy podziemny obiekt w górach Zagros, gdzie znajdować ma się broń chemiczna. Wojsko wpada jednak w pułapkę miejscowych sił. W wyniku strzelaniny dochodzi do wstrząsu ziemi, przez co bohaterowie do ruin sumeryjskiej świątyni. Pozbawieni łączności będą musieli stawić czoła starożytnemu zły i wydostać się ze złowrogiego miejsca.

Przypomnijmy, że The Dark Pictures: House of Ashes zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach dokładnie 22 października. Zainteresowanych zachęcamy także do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję studia Supermassive Games na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.