Total War: Warhammer 3 detronizuje Dying Light 2. RTS bestsellerem na Steam

Total War: Warhammer 3

Total War: Warhammer 3 jest już dostępny na PC. Produkcja Creative Assembly zebrała niezłe oceny od branżowych mediów, ale gracze nie byli równie łaskawi. Tytuł zbiera „mieszane” opinie, ale mimo to zaliczył naprawdę udany debiut na Steam. Gra znalazła się bowiem na szczycie listy najchętniej kupowanych gier na platformie Valve, detronizując tym samym Dyin Light 2, które przez ostatnie dwa tygodnie królowało na Steam.

Warto zwrócić również uwagę na wyniki aktywności Total War: Warhammer 3. W chwili pisania tej wiadomości w produkcję Creative Assembly gra na Steam ponad 81 tys. osób. Natomiast w szczytowym momencie ostatniej doby wspomniany tytuł uruchomiło jednocześnie 140,030 użytkowników platformy Valve. Jak wspomnieliśmy wyżej, gra zbiera jednak „mieszane” opinie. Obecnie produkcja otrzymała na Steam ponad 16 tysięcy recenzji, ale jedynie 62% to oceny pozytywne.

Warto jednak podkreślić, że spora część negatywnych opinii to wynik działania graczy z Chin, którzy bombardowali produkcję nieprzychylnymi recenzjami. Daniel Ahman, znany branżowy analityk, tłumaczył w zeszłym tygodniu, że użytkownikom z Azji nie spodobał się sposób, w jaki produkcja była promowana we wspomnianym państwie. Gra nie jest jednak wolna od błędów, o czym informują gracze z Zachodu, narzekający m.in. na słabą optymalizację czy małą liczbę dostępnych frakcji.

Przypomnijmy, że Total War: Warhammer 3 dostępny jest wyłącznie na PC. Tytuł znajduje się również w usłudze PC Game Pass. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się recenzją gry na stronie Gram.pl. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję studia Creative Assembly na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.

Źródło: SteamDB.info