XCOM 2 wkrótce bez funkcji sieciowych na PC – informuje Firaxis

XCOM 2

Nie mamy dobrych wieści dla graczy, którzy wciąż świetnie bawią się w trybie multiplayer w XCOM 2. Deweloperzy ze studia Firaxis Games poinformowali, że jeszcze w tym miesiącu pecetowa wersja wspomnianej produkcji zostanie pozbawiona funkcji sieciowych. Stosowna aktualizacja pojawi się na Steam 28 marca. Warto dodać, że z gry zniknie zarówno wspomniany multiplayer, jak i tryb wyzwań.

„Decyzja o wyłączeniu tych usług nie była łatwa. Pozwala ona nam jednak skoncentrować nasze zasoby w innych miejscach. Doceniamy wasze wsparcie i dziękujemy za zrozumienie” – czytamy w komunikacie przekazanym przez deweloperów.

Co ciekawe, zapowiedziane zmiany dotyczą wyłącznie wersji Windows. Użytkownicy korzystający z komputerów Mac oraz urządzeń działających na systemie Linux będą mogli nadal cieszyć się funkcjami sieciowymi. Tryb multiplayer w XCOM 2 będzie również cały czas dostępny na konsolach PlayStation i Xbox.

Przypomnijmy, że XCOM 2 zadebiutował na rynku w 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić najnowsze produkcje na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.