AMD obniża ceny procesorów z serii Ryzen 5000

AMD Ryzen 5000

Procesory AMD Ryzen 5000 zaczęły dość mocno tanieć. To idealna okazja na zakupy – ceny zaczęły być w końcu atrakcyjne.

Bez najmniejszych wątpliwości, seria procesorów AMD Ryzen 5000 to obecnie jedne z najlepszych podzespołów komputerowych jakie możemy kupić. Ale ale, ten stan wcale nie potrwa jeszcze zbyt długo. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej generacji Intela, która z pewności zdetronizuje prawie roczne już modele AMD.

Wygląda więc na to, że AMD wpadło na świetny pomysł, jak zagwarantować sobie nieco lepszą pozycję na rynku. Zdecydowali się na dość atrakcyjną obniżkę cen serii Ryzen 5000. W końcu, jeśli kupimy teraz nowy procesor to nie będziemy zbytnio zainteresowani jego zmianą za kilka miesięcy, prawda?

Świetną wiadomość jest bez wątpienia to, że obniżki cen są naprawdę globalne i nie ominęły wcale Polski. Musimy mieć na uwadze, że nie jest to jednak Black Friday i AMD nie wyprzedaje swoich procesorów za półdarmo. Najczęściej ceny spadły o około 10%. Tak czy inaczej – to świetny wynik!

Jak więc prezentują się ceny na chwilę obecną?

Ryzen 9 5900X to obecnie wydatek około 2400 zł, za model Ryzen 7 5800X zapłacimy za to 1850 zł. Przyznacie sami, że ceny zaczynają być już na akceptowalnym poziomie. Bardzo korzystnie wygląda też już Ryzen 5 5600X – kosztuje teraz 1250 zł.

Czy obniżka cen skłoni użytkowników do zakupu nowego Ryzena? Bardzo wątpliwe, żeby był to jakiś olbrzymi boom, ale z pewnością zdecyduje się na to sporo graczy. W Internecie pojawiła się również spekulacja, że obniżka nie jest wcale odpowiedzią na nadchodzące Alder Lake, ale przygotowaniem gruntu pod swoją własną nową generację.

Zobacz też:
AMD wypuści wkrótce kartę Radeon RX 6900 XTX?
Alder Lake – znamy ceny nowych procesorów Intela