AMD prezentuje narzędzie do porównywania kart graficznych

AMD Gpu comparition toll

AMD prezentuje GPU Comparition Tool, czyli narzędzie do porównywania kart graficznych. O dziwo, wypada ono naprawdę uczciwie.

Kupno nowej karty graficznej to zwykle dość trudny wybór. Musimy przekopać się przecież przez mnóstwo benchmarków, recenzji i testów, żeby wybrać idealny dla nas egzemplarz. AMD postanowiło dość prosto ułatwić nam ten wybór. Ich nowe narzędzie pozwoli nam bardzo łatwo porównać wybrane karty graficzne pod kątem wydajności w grach.

Jak na razie, w bazie znajdują się jedynie karty AMD z serii Radeon RX 6000 i Nvidii z serii RTX 3000. Niestety, nie znajdziemy więc dość lubianych modeli GTX 1660 Super i RTX 2060. Aplikacja umożliwia nam również wybór konkretnych ustawień graficznych i rozdzielczości. Do wybory mamy też 11 popularnych gier komputerowych.

Co ciekawe, AMD wybrało również tytuły, w których wyraźnie przegrywa z Nvidią. To zdecydowanie bardzo mile widziany krok, który świadczy o rzetelności całego narzędzia. Bardzo ciekawą opcją jest również możliwość przeliczenia ceny na liczbę osiąganych FPSów. To wygodny i prosty wyznacznik opłacalności karty graficznej.

Oczywiście, narzędzie może być dla nas nieco mniej przydatne niż dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Ceny są wzięte ze sklepu Newegg, siłą rzeczy będą więc dość mocno różniły się od tych w naszym kraju. Jest to jednak niewielki problem, który bardzo łatwo możemy przecież obejść.

Jak na razie, AMD przygotowało dla nas 11 gier do porównania. Są to: Assassin’s Creed: Valhalla, Deathloop, Far Cry 6, Forza Horizon 5, Ghostwire Tokio, Hitman 3, Tina Tina’s Wonderlands, Wiedźmin 3, Fortnite, Valorant i Resident Evil: Village.

Zobacz też:
AMD ujawnia nowe gry ze wsparciem dla FSR 2.0
Karty Radeon są już dostępne blisko MSRP Nvidia daleko w tyle
Final Fantasy VII Remake Intergrade już dostępne na platformie Steam