Arc Alchemist Intela będą w stanie obsłużyć aż 5 ekranów naraz?

Intel Alchemist low end

Wygląda na to, że Intel szykuje dość sporą niespodziankę. Ich karty graficzne Arc Alchemist obsłużą naraz aż 5 ekranów?

Intel już wkrótce powinien zaprezentować nam swoje pierwsze karty graficzne. Wciąż jednak nie znamy ich pełnej specyfikacji ani nawet oficjalnej daty premiery. Na tym etapie sekrety są już jednak bardzo ciężkie do ukrycia i wciąż pojawiają się nowe przecieki. Tym razem zrobiło się naprawdę interesująco – Arc Alchemist będą w stanie obsłużyć naraz aż 5 ekranów?

Wsparcie dla wielu ekranów nie jest niczym niezwykłym w przypadku nowoczesnych kart graficznych. Zdecydowana większość z nich jest jednak w stanie obsłużyć maksymalnie 4 urządzenia. Ma to zresztą sporo sensu – mało kto ma więcej monitorów i raczej decydujemy się na ich parzystą liczbę. Oczywiście, karty z segmentu profesjonalnego poradzą sobie nawet z 8 urządzeniami.

Tymczasem, jak wynika ze sterowników graficznych Intel i915 Linux, Arc Alchemist będą odsługiwały aż 5 ekranów. Skoro taka opcja znalazła się w oficjalnych sterownikach to jest to niemal na 100% potwierdzone. Miałoby to też sporo sensu – na zdjęciach nigdy nie zobaczyliśmy jeszcze wyjść obrazu. Wszystkie pewne rendery, grafiki i fotografie były od frontu. Na nieoficjalnych widać jednak wyraźnie jedynie 4 wyjścia.

Istnieje jednak teoria, że pomimo tego, że sterowniki są wspólne to nie wszystkie nowe karty otrzymają taką opcję. Być może znajdzie się ona jedynie w segmencie profesjonalnym, czyli GPU do stacji roboczych. Miałoby to nieco więcej sensu – niemniej, jest bardzo ciekawie.

Zobacz też:
Intel Arc Alchemist – premiera ponownie opóźniona!
Intel zapowiada świetną dostępność kart graficznych Arc
Radeon RX 6950 XT – AMD szykuje kolejną premierę