Intel Arc Alchemist – premiera ponownie opóźniona!

Intel Arc Alchemist

Wygląda na to, że Intel zaliczył spory poślizg. Jak donoszą plotki, ich karty graficzne Arc Alchemist zadebiutują jednak w drugim kwartale tego roku.

Już wkrótce będzie mieć miejsce bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich graczy. Duopol Nvidii i AMD na rynku kart graficznych zostanie złamany. Do gry wejdzie Intel ze swoimi kartami graficznymi Arc Alchemist. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów technicznych, ale jesteśmy już pewni, że jest na co czekać.

Niestety, wygląda na to, że „niebiescy” zaliczyli mały poślizg. Jak donosi znany leaker Moore’s Law is Dead karty graficzne Intel Arc Alchemist zadebiutują jednak nie w pierwszym, a w drugim kwartale tego roku. Biorąc pod uwagę jego wcześniejszą skuteczność w przewidywaniach rynkowych nie mamy absolutnie żadnego powodu, żeby mu nie wierzyć.

Co mogło spowodować tak duże opóźnienie? Prawdopodobnie Intelowi zabrakło po prostu części i nie są w stanie zapewnić wystarczająco dużych dostaw na premierę. Ten scenariusz brzmi najbardziej wiarygodnie – Nvidia również boryka się z identycznym problemem i musiała przesunąć premierę modelu RTX 3090 Ti na bliżej nieokreślony termin.

Druga teoria to po prostu to, że Intel potrzebuje jeszcze odrobiny czasu na testy i chce uniknąć porażki na nowym rynku. To również bardzo prawdopodobne, Arc Alchemist to pierwszy taki produkt w ich ofercie i muszą pokazać się z jak najlepszej strony.

Karty graficzne Intela powinny zadebiutować w końcówce kwietnia lub na początku maja tego roku. Opóźnienie nie jest więc jakieś katastrofalne.

Zobacz też:
RTX 3090 Ti – Nvidii zabrakło części do produkcji nowego GPU
Intel zapowiada świetną dostępność kart graficznych Arc
Intel Arc Alchemist – premiera przesunięta na marzec