Battlefield 2042 – kwietniowa aktualizacja ma wprowadzić „kilkaset” poprawek

Battlefield 2042

Już na początku miesiąca DICE poinformowało, że w kwietniu Battlefield 2042 doczeka się kolejnej aktualizacji. Deweloperzy ujawnili wówczas, że wspomniany patch wprowadzi do gry czat głosowy. Okazuje się jednak, że nadchodząca łatka przyniesie ze sobą również pokaźną listę zmian. Na oficjalnym forum Electronic Arts jeden z twórców zdradził bowiem, że kwietniowa aktualizacja wprowadzi „kilkaset” poprawek.

„Kolejny [patch – dop. red.] będzie pokaźny (kwiecień) i obecnie przyglądamy się kilkuset zmianom. To głównie poprawki błędów, ale chcemy też wprowadzić dalsze zmiany, na przykład w balansie pojazdów i obecnym zachowaniu dodatków do broni” – informuje jeden z deweloperów na forum.

Niestety na szczegóły dotyczące kwietniowej aktualizacji musimy jeszcze poczekać. Deweloper poinformował, że pełna lista zmian zostanie opublikowana bliżej premiery wspomnianego patcha. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że prace nad „łatką” przebiegną po myśli twórców, a planowane poprawki pozytywnie wpłyną na rozgrywkę.

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 dostępny jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy również do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję DICE na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.