Battlefield 6 z przybliżonym terminem premiery. Poznaliśmy platformy docelowe

Battlefield

Wygląda na to, że Electronic Arts na dobre przerywa milczenie na temat gry Battlefield 6. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się prezentacji nowej odsłony popularnej serii, ale jak się okazuje, to nie koniec oficjalnych informacji, dotyczących wspomnianej produkcji. W trakcie najnowszego sprawozdania finansowego przedstawiciele amerykańskiej firmy ujawnili, że Battlefield 6 zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku.

„Elektronicy” zajęli również oficjalne stanowisko w sprawie platform docelowych. Dowiedzieliśmy się, że nowy Battlefield pojawi się nie tylko na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, ale także na starszych sprzętach Sony i Microsoftu, czyli PlayStation 4 i Xboksie One. Next-genowa wersja zaoferuje lepszą oprawę graficzną i ulepszoną destrukcję otoczenia. Posiadacze nowych konsol mogą też liczyć na pojemniejsze serwery.

Na koniec przypomnijmy, że Battlefield 6, podobnie jak poprzednie odsłony serii, powstaje na silniku Frostbite. Nadal nie znamy jednak konkretnych szczegółów na temat tegorocznej części cyklu. Nie wiemy więc, w jakich realiach rozgrywać będzie się akcja gry. Warto jednak wspomnieć, że według wielu nieoficjalnych informacji i plotek, deweloperzy zdecydowali się na powrót do czasów współczesnych. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na oficjalną prezentację Battlefield 6.