EA ujawniło, kiedy zobaczymy prezentację nowego Battlefielda

Od dłuższego czasu w sieci pojawiały się nieoficjalne informacje, dotyczące pokazu nowej odsłony serii Battlefield. Wspomniane rewelacje ani razu nie doczekały się jednak komentarza ze strony Electronic Arts. Na szczęście amerykańska firma postanowiła wreszcie przerwać milczenie i opublikowała na Twitterze wpis, z którego jasno wynika, że prezentacja nowej części cyklu Battlefield odbędzie się już w przyszłym miesiącu. Niestety nie poznaliśmy dokładnej daty.

Wielce prawdopodobne, że kolejną odsłonę serii Battlefield zobaczymy na wydarzeniu EA Play, które również zaplanowane jest na czerwiec. Warto dodać, że Electronic Arts na ten moment nie zdradziło żadnych konkretnych szczegółów na temat nowej części popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej informacji, dotyczących prezentacji Battlefielda 6.

Nowy Battlefield powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Niewykluczone, że tytuł pojawi się również na starszych sprzętach Sony i Microsoftu, czyli PlayStation 4 oraz Xboksie One. Podobnie jak poprzednie odsłony serii, tak i nadchodząca część cyklu korzystać będzie z silnika Frostbite.