Marbles RTX jest już do pobrania na stronie Nvidia

Marbles RTX Nvidia

Nvidia udostępniła już do pobrania wszystkim chętnym swoje demo Marbles RTX, czyli krótki pokaz jak będą wyglądały gry przyszłości. Niemniej, nie będzie wcale łatwo je uruchomić.

Po raz pierwszy, Marbles RTX mogliśmy zobaczyć ponad rok temu. Była to wręcz zapierająca dech w piersiach demonstracja technologii ray tracingu i zaawansowanych fizycznych modeli. Krótko mówiąc, Nvidia zademonstrowała nam po prostu, jak będą wyglądały gry przyszłości.

Ray tracing jest już co prawda wykorzystywany w niektórych nowych tytułach AAA, niemniej dalej jednak w bardzo ograniczonym stopniu. A szkoda, pozwala on na tworzenie niesamowicie wręcz realistycznych efektów wizualnych.

Tymczasem, Nvidia udostępniła już Marbles RTX dla wszystkich chętnych, do uruchomienia na naszych własnych komputerach. Musimy w tym celu jedynie zainstalować platformę Omniverse ze strony producenta.

Jeśli chcecie więc samodzielnie pobawić się wirtualnymi szklanymi kulkami w niezwykle urokliwym warsztacie, nic już nie stoi wam na przeszkodzie. No, poza samymi wymaganiami sprzętowymi. A Marbles RTX jest tutaj bardzo surowe.

Oczywiście, do uruchomienia dema potrzebna nam będzie karta Nvidii z serii RTX. Jak twierdzi producent, RTX 3090 powinno wystarczyć do uzyskania… 30 FPSów w rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli. Na słabszych podzespołach, raczej nie mamy nawet co próbować.

Oznacza to jednak bardzo ważną rzecz. Poza świetnymi efektami wizualnymi, Marblex RTX będzie w przyszłości doskonałym narzędziem do testowania najnowszych kart graficznych z serii RTX. Ciężko przecież o równie wymagający w tej kwestii program.

Jeśli nie macie akurat pod ręką karty RTX 3090, na szczęście dalej możecie obejrzeć możliwości nowego dema na Youtube.  

Zobacz też:
Battlefield 6 z przybliżonym terminem premiery. Poznaliśmy platformy docelowe
MSI wypuściło CMP 30HX – kartę graficzną do kopania kryptowalut