Counter Strike 2 oficjalnie zapowiedziany! Tickrate przechodzi do historii

Counter Strike 2

Po wielu latach czekania Valve nareszcie odsłoniło wszystkie karty. Counter Strike 2 staje się rzeczywistością i zadebiutuje już wkrótce.

CS:GO ma już ponad 11 lat, ale wciąż jest jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Ciężko jednak nie zauważyć, że całość jest już nieco przestarzała. Na szczęście, już wkrótce się to zmieni. Valve zapowiedziało oficjalnie Counter Strike 2. Najważniejszą informację jest oczywiście to, że nie będzie to samodzielna gra – to bezpłatna aktualizacja do CS:GO!

Co prawda nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ale to co zdradziło nam już Valve wydaje się niezwykle interesujące. Przede wszystkim, tickrate przechodzi do historii. Zamiast tego otrzymamy nową technologię sub-tick. Dotychczas gra sprawdzała swój stan co pewien krótki czas. Zdarzało się często, że nasza akcja była rejestrowana pomiędzy dwoma kontrolami, co powodowało nieznaczne opóźnienia. Już wkrótce, serwer będzie aktualizowany równocześnie z każdą akcją – to koniec irytujących opóźnień.

Co więcej, Valve zmieniło też dość mocno granaty dymne. W Counter Strike 2 będą zachowywały się one niezwykle naturalnie – dym wypełni całą dostępną przestrzeń. Co więcej, eksplozje, strzały czy nawet sami gracze będą w stanie go rozproszyć, dokładnie tak jak w rzeczywistości.

Ostatni punkt programu to odświeżenie map. Dzięki silnikowi Source 2 znacznemu ulepszeniu uległo oświetlenie. Zobaczymy już chociażby odbicia światła. Z pewnością macie też jedno bardzo ważne pytanie. Na szczęście możemy was uspokoić – wszystkie wasze skiny zostaną przeniesione do Counter Strike 2. Niektóre z nich będą nawet wyglądać zacznie lepiej!

Zobacz też:
The Last of Us Part 1 na kolejnym zwiastunie. Kilka ujęć z pecetowej wersji gry
Street Fighter 6 na nowym zwiastunie. Capcom pokazuje starcie kolejnych postaci
Life by You – znamy wymagania sprzętowe nowego symulatora życia od Paradoxu