This War of Mine zostało pierwszą grą wpisaną na listę lektur!

this war of mine

This War of Mine zostało właśnie pierwszą grą komputerową wpisaną oficjalnie na listę lektur przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Czy to początek dużych zmian?

Jak zapewne doskonale wiecie, jeszcze kilka lat temu podejście do gier komputerowych w Polsce nie było najlepsze. Opinie o ich szkodliwości były na porządku dziennym, a wielu rodziców uznawało, że ich dzieci absolutnie nie powinny w nie grać. W końcu to brutalna, uzależniająca i ogłupiająca rozrywka.

Na szczęście, przejrzeliśmy już na oczy jako społeczeństwo. Wiemy już, że gry komputerowe (oczywiście jak wszystko inne dozowane z umiarem) absolutnie nie są szkodliwe. Co więcej, są bardzo, ale to bardzo rozwijające. Doskonale pozwalają nam ćwiczyć przecież szybkie podejmowanie decyzji, myślenie kreatywne czy rozwiązywanie problemów.

Najwidoczniej, do takich samych wniosków doszło też Ministerstwo Edukacji i Kultury. Zdecydowali się, że wpiszą pierwszą w historii grę komputerową na listę lektur uzupełniających. Oczywiście, padło na rewelacyjny tytuł This War of Mine, który opowiada historię cywilów usiłujących przetrwać w mieście ogarniętym wojną.

Gra wydaje się naprawdę doskonałym wyborem. Pokazuje zupełnie inne podejście do tematu wojny. Tym razem nie strzelamy do nieprzyjaciół, a staramy się po prostu przetrwać. Musimy więc zbierać wodę, jedzenie, lekarstwa czy po prostu unikać konfliktu. Do tego, gra wymaga od nas podejmowania często nie oczywiście moralnych decyzji.

This War of Mine jest już dostępne do pobrania w 100% za darmo ze strony Ministerstwa. Na szczęście, nie musimy być wcale uczniem, aby móc skorzystać z tej oferty.

Jakie inne gry widzielibyście na liście lektur? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Zobacz też:
Nvidia wstrzymuje produkcję pierwszej karty z serii RTX 3000
Ryzen 7000 – AMD oficjalnie zapowiada nowe procesory. 5,5 GHz!
AMD prezentuje narzędzie do porównywania kart graficznych