W Battlefield 6 zabraknie kampanii dla jednego gracza?

Ostatnie dni to prawdziwy wysyp informacji na temat Battlefield 6. Najpierw Electronic Arts ujawniło termin prezentacji nowej odsłony popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin. Nieco później amerykańska firma zdradziła, kiedy możemy spodziewać się debiutu wspomnianej produkcji. Tymczasem Tom Henderson, popularny insider publikujący różnego rodzaju przecieki dotyczące Battlefielda, zwraca uwagę na pewien szczegół, który może sugerować, że w Battlefield 6 zabraknie kampanii dla jednego gracza.

Przede wszystkim Henderson podkreśla, że do tej pory nie słyszał żadnych wzmianek o kampanii fabularnej. Insider zauważa również, że na ostatniej telekonferencji poświęconej wynikom finansowym Electronic Arts, przedstawiciele firmy także nie wspomnieli o trybie dla jednego gracza, mimo że dyskutowano o innych aspektach produkcji, w tym o trybach wieloosobowych.

Henderson podkreśla, że w przypadku poprzednich odsłon już na tym etapie Electronic Arts wspominało o kampanii fabularnej. Insider zaznacza, że nie ma pewności, że w Battlefield 6 zabraknie trybu dla jednego gracza. Jednak jak sam mówi: cała sytuacja jest dość nietypowa. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje od twórców.

Na koniec przypomnijmy, że Battlefield 6 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X/S. Podobnie jak poprzednie odsłony serii, tak i nadchodząca część cyklu korzystać będzie z silnika Frostbite. Niestety nadal nie znamy konkretnych szczegółów na temat tegorocznej części cyklu. Nie wiemy więc, w jakich realiach rozgrywać będzie się akcja gry. Według wielu plotek deweloperzy zdecydowali się na powrót do czasów współczesnych. Na potwierdzenie tych słów musimy poczekać do czerwcowej prezentacji.