Intel Alchemist – znamy przybliżone ceny dwóch kart graficznych

Intel Alchemist

Intel zdradził nam już pierwsze, dość mocno przybliżone ceny ich kart graficznych Alchemist. Wygląda na to, że nie będzie zbyt tanio.

Bez najmniejszych wątpliwości, premiera kart graficznych Intel Alchemist będzie olbrzymim wydarzeniem na całym rynku komputerowym. W końcu nareszcie ktoś odważył się podnieść rękę na panujący od ponad dekady duopol Nvidia-AMD. Zdrowej konkurencji nigdy za wiele, prawda?

Tymczasem, wiemy już mniej więcej jakich cen możemy się spodziewać. Wszystko dlatego, że Intel ogłosił pewien konkurs, w którym to właśnie karty Alchemist są nagrodą główną. O samych zasadach nie będziemy się jednak rozpisywali z bardzo prostego powodu. Mieszkając w Polsce nie możemy wziąć w nim niestety udziału.

Na otarcie łez otrzymaliśmy jednak dość ważną informację. Prawo w USA wymaga na organizatorach jakichkolwiek loterii i konkursów podanie przybliżonej wartości wszystkich nagród rzeczowych. A skoro można wygrać kartę Alchemist, to mniej więcej wiemy dzięki temu, ile może kosztować.

Główna nagroda to karta graficzna Alchemist nazwana roboczo Premium. Prawdopodobnie chodzi więc o jeden z najwydajniejszych modeli które trafią na rynek. Razem z 6 miesięczną subskrypcją Xbox Game Pass i koszulką wycenioną ją na 900 dolarów. Samo GPU oscyluje więc w okoli 800 dol.

Kolejna nagroda to 3 miesiące Xbox Game Passa, koszulka i karta Alchemist Perfomance, co sugeruje nam model ze średniej półki cenowej. Tym razem całość została wyceniona na 700 dolarów, samo GPU kosztuje więc pewnie około 620 dol.

Wygląda więc na to, że karty Intel Alchemist nie będą zbyt budżetowymi rozwiązaniami, ale wciąż pozostaną w zasięgu większości graczy.

Zobacz też:
Intel Alchemist będą sprzedawane bez blokad kopania kryptowalut
Alder Lake – znamy ceny nowych procesorów Intela
Karty graficzne znowu drożeją. 3DCenter ma dla nas złe wieści