Intel Arc Alchemist zadebiutują pod koniec maja tego roku

Intel Arc Alchemist

Wiemy już, kiedy trafią do nas pierwsze desktopowe karty Intel Arc Alchemist. Niestety, termin jest jeszcze nieco odległy.

Premiera kart graficznych Intel Arc Alchemist to bez najmniejszych wątpliwości jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na rynku komputerowym. Jak na razie, pytań jest jednak nieco więcej niż odpowiedzi. Przede wszystkim, wszystko zależy od tego, jaką wydajność uda się osiągnąć „niebieskim”.

Wiemy już od dawna, że segment high-endowy dalej będzie zdominowany przez AMD i Nvidię. Arc Alchemist będą tylko i wyłącznie kartami graficznymi z niskiej i średniej półki cenowej. Prawdopodobnie, nie przekroczą raczej poziomu RTX 3070. To jednak absolutnie nic złego – gracze potrzebują solidnych budżetowych konstrukcji! Intel zdecydował się więc na bardzo dobry ruch, choć ich GPU nie będą przez to aż tak medialne.

No dobrze, ale kiedy w ogóle będziemy mogli w końcu kupić kartę graficzną od Intela do naszego komputera? Niemiecki magazyn Igor’s Lab poznał prawdopodobną (i miejmy nadzieję ostateczną) datę premiery. Wiedzieliśmy od dawna, że będzie to drugi kwartał 2022 roku. Tym razem, wiemy już, że Intel ledwo się w nim zmieścił – Arc Alchemist zadebiutują na przełomie maja i czerwca tego roku.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, to firma potrzebuje jeszcze trochę czasu na dopracowanie i optymalizację sterowników graficznych.  Intel nie może pozwolić sobie przecież na jakiekolwiek problemy z debiutem. Aby zyskać pozycję na tym nowym dla nich rynku, wszystko musi przejść w 100% pomyślnie.

Zobacz też:
Intel i AMD wstrzymują sprzedaż na terenie Rosji i Białorusi
Arc Alchemist – Intel wyprodukuje w 2022 4 mln kart graficznych
RTX 4000 – znamy kolejne szczegóły. Robi się bardzo ciekawie!