Intel Core i9-12900K jest już sprzedawany na czarnym rynku

Intel Core i9-12900K

Wygląda na to, że Intel Core i9-12900K trafił już do sprzedaży. Cały problem w tym, że niezbyt oficjalnymi kanałami.

Bez wątpienia, procesor Intel Core i9-12900K będzie dość dużą premierą na rynku. Do niedawna nie znaliśmy zbyt wielu oficjalnych szczegółów na temat jego specyfikacji. Intel zapowiedział jego premierę dopiero na czwarty kwartał tego roku. Tymczasem, model trafił już do sprzedaży.

Oczywiście, nie mówimy tutaj o oficjalnych kanałach dystrybucyjnych. Intel Core i9-12900K jest po prostu sprzedawany w Chinach na czarnym rynku. Cena może dość mocno szokować – to znacznie ponad 1000 dolarów od egzemplarza. Cóż, pierwszeństwo słono kosztuje.

Nie do końca wiadomo, skąd nowe procesory pojawiły się nagle na czarnym rynku. Być może są to po prostu egzemplarze wyprodukowane jako próbki, przeznaczone dla konkretnych osób i firm. Raczej wątpliwe, żeby Intel zgubił gdzieś całą partię produkcji.

Co jednak wiemy już o nadchodzącym modelu? Zgodnie z bardzo nieoficjalnymi doniesieniami, Intel Core i9-12900K wyposażony jest w 8 dużych i 8 małych rdzeni. Jego maksymalne taktowanie to 5,3 GHz.  Musimy mieć jednak na uwadze, że informacje te mogą ulec jeszcze zmianie – być może egzemplarze sprzedawane w Chinach nie są jeszcze produktem końcowym.

Nie do końca wiadomo też, po co ludzie w ogóle kupują nowy model procesora na czarnym rynku. Core i9-12900K wykorzystuje gniazda LGA1700, których nie ma jeszcze w żadnych płytach głównych. Nie możemy więc korzystać z nowego modelu, nawet jeśli kupimy go na czarnym rynku.

Zobacz też:
Windows 11 zadziała jednak na procesorach Ryzen Zen 1 i Intel Core 7
Intel oficjalnie zapowiada architekturę GPU Xe-HPG DG2