Intel wprowadził do sprzedaży dwa nowe procesory

Intel

Intel już wkrótce wprowadzi do sprzedaży modele z czarnym opakowaniem. Niestety, nie zadebiutują one nigdy w Polsce.

Wygląda na to, że Intel dołączy do swojej oferty dwa zupełnie nowe procesory z 13 generacji. Mowa tutaj oczywiście o modelach sprzedawanych w czarnym pudełku. Dla wszystkich fanów marki mamy jednak bardzo złą wiadomość. Ich kupno w Polsce będzie po prostu niemożliwe – pojawią się tylko i wyłącznie na rynku chińskim. A szkoda, ich specyfikacja wygląda bardzo interesująco.

Pierwszy model to Core i5-13490F, będący odpowiednikiem Core i5-13400F. Oferuje on dokładnie tyle samo rdzeni i wątków, ale pracuje z wyższym o 200 MHz taktowaniem i posiada więcej pamięci cache trzeciego poziomu. Biorąc pod uwagę, że kosztuje on w przeliczeniu około 1000 złotych, ciężko mówić tutaj, że jesteśmy mocno pokrzywdzeni jego brakiem w Polsce.

Nieco ciekawiej prezentuje się Core i7-13790F, będący niemalże kopią Core i7-13700F. Tym razem mamy tutaj taktowanie o 100 MHz niższe w trybie Boost niż w przypadku pierwowzoru, ale znacznie więcej, bo aż 33 MB pamięci cache trzeciego poziomu. Całość wygląda więc całkiem ciekawie, ale ciężko mówić tutaj o rewolucji.

Intel wycenił mocniejszy model na około 160 0 złotych, ale można kupić go jedynie w zestawie z płytą główną. Tak naprawdę, ciężko określić po co wydali 2 nowe procesory, tak podobne do istniejących już modeli. W dodatku zrobili to jedynie na Chińskim rynku. Cóż, najwidoczniej musieli mieć jakiś dobry powód.

Zobacz też:
Arc A750 – Intel podniósł wydajność i obniżył cenę!
Intel Core i9-13900KS oficjalnie – cena przyjemnie zaskakuje
Ryzen 7000X3D – znamy datę premiery i ceny nowych procesorów