MSI prezentuje własną wersję karty Intel Arc A380

Intel Arc A380

MSI dołączyło do grona producentów niereferencyjnych modeli Intela. Zaprezentowali właśnie kartę Intel Arc A380.

Nie trzeba było zbyt długo na to czekać. Firma MSI również zajmie się przygotowywaniem kart graficznych z serii Intel Arc. Jako pierwszy do oferty trafił Arc A380. Niestety, karty nie będzie można kupić samodzielnie. Będzie dostępna tylko i wyłącznie jako część gotowego zestawu komputerowego. Możemy jednak założyć, że z czasem sytuacja się nieco zmieni, wciąż nie mieliśmy przecież tak naprawdę w pełni oficjalnej premiery.

Intel Arc A380 to dość słaby i podstawowy model. W wersji MSI znajdziemy GPU pracujące z częstotliwością 200 MHz i z TDP na poziomie 75 W. Do tego, mamy też 6 GB pamięci GDDR6 o przepustowości 15,5 Gb/s. Co ciekawe, MSI nie zdecydowało się na jakiekolwiek zmiany w stosunku do wersji referencyjnej. Karta nie jest więc w żaden sposób fabrycznie przetaktowana tak jak w przypadku wersji GUNNIR czy ASRock.

Jak na razie, nową kartę można kupić jedynie za pośrednictwem chińskiego sklepu internetowego. Znajdziemy ją w gotowych zestawach komputerowych w cenie od 2500 do 3000 złotych. Niestety, to jedyny sposób na dostanie jak na razie tego układu. Jeśli bardzo planujecie go kupić, to musicie niestety zaczekać na oficjalną, europejską premierę. Kiedy to nastąpi? Cóż, tego jak na razie wydaje się nie wiedzieć nawet sam Intel. Najprawdopodobniej mowa tutaj jednak o przełomie września i października tego roku.

Zobacz też:
Intel Arc Alchemist zaliczają kolejne opóźnienie
Intel Arc A770 przetestowane – zapowiada się naprawdę nieźle
Nvidia szykuje obniżkę cen kart graficznych z serii RTX 3000