MSI wznawia produkcję karty graficznej GeForce GT 730

GeForce GT 730

Braki w dostawach kart graficznych dają się wam mocno we znaki? Jeśli nie jesteście zapalonymi graczami, MSI ma dla was świetną wiadomość – powraca GeForce GT 730!

Jedno jest już pewne, w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie mamy co liczyć na jakąkolwiek poprawę sytuacji na rynku. Karty graficzne będą dalej bardzo źle dostępne i sprzedawane w zaporowych wręcz cenach. Całkiem niedawno pojawił się jednak jeszcze jeden problem – z ich zakupem mają już problem również osoby, które niekoniecznie planują używać ich do gier.

To właśnie do tej grupy konsumentów MSI wyciągnęło rękę. Firma rozpocznie ponownie produkcję modelu GeForce GT 730, który zadebiutował niemal 8 lat temu. Nie ma on oczywiście zbyt dobrych osiągów, ale jest w dalszym ciągu znacznie lepszy niż zintegrowane układy graficzne.

GeForce GT 730 wykorzystuje architekturę Kepler, ma 384 rdzenie CUDA i taktowanie zegara na poziomie 902 MHz. Oprócz tego znajdziemy w niej 2GB pamięci DDR3 o taktowaniu 1600 MHz. Nietrudno więc zauważyć, że nie jest to absolutnie sprzęt wysokiej klasy.

Niewątpliwie jej sporym plusem jest jednak sama konstrukcja. Karta ma jedyne 146mm długości i wykorzystuje połączenie PCIe 2.0. Dodatkowo, jest chłodzona jedynie pasywnie, pracuje więc całkowicie bezgłośnie.

Decyzja o wznowieniu produkcji może trochę zaskakiwać, biorąc pod uwagę fakt, że Nvidia zakończy wkrótce wsparcie dla architektury Kepler. Ale cóż, bardzo wątpliwe, żeby ktoś kupował tę kartę z myślą o grach, chociaż warto wspomnieć, że poradzi sobie one chociażby z Wiedźminem 3.

Zobacz też:
Nvidia kończy wsparcie dla architektury Kepler. Koniec z GTX 600 i 700?
MSI wypuściło CMP 30HX – kartę graficzną do kopania kryptowalut